Het naderende einde

      Geen reacties op Het naderende einde
bonaire.nu -26.10.2025

bonaire.nu -26.10.2025

Het is jammer dat a.s. woensdag de verkiezingen plaatsvinden. Jammer, omdat vanaf donderdag alles weer als vanouds is.
De afgelopen weken waren goed voor Caribisch Nederland. Waar je je oor ook te luister legde, je hoorde alleen maar positieve geluiden over de toekomst van de BES- eilanden.

De nummer 21 van JA21 hield ons voor dat Bonaire niet alleen een vakantiebestemming is, maar een volwaardig deel van het Koninkrijk.
De nummer 30 van GroenLinks-PvdA wil een radicale koerswijziging in het beleid voor de BES-eilanden.
Nummer 6 op de lijst van Volt vindt dat Caribisch Nederland een vaste stem in Den Haag moet krijgen.
Nummer 14 van de Socialistische Partij stelt vast dat gelijkwaardigheid binnen het Koninkrijk begint bij bestaanszekerheid voor de eilanden.
Nummer 18 op de lijst van D66 vertelt dat Bonaire er gewoon bij hoort. Iedereen moet zich gehoord en gesteund voelen.

Ook alle andere partijen hebben blijkbaar wel eens van die eilanden gehoord. Ook willen zij allemaal iets met volwaardigheid, sommige zelfs met gelijkwaardigheid. De armoede wordt niet gewaardeerd en het milieu verdient alle aandacht. Wat je ook vaak leest is het begrip ‘Goed bestuur’. Dat schijnt er nogal toe te doen.

Met die wens, Goed bestuur, worden de vraagtekens die er leven bij de kwaliteit van de lokale besturen toch even aangestipt, zonder het beestje bij de naam te noemen.

Omdat volgende week toch alle uitspraken, beloftes en dromen weer worden opgeborgen tot een volgende verkiezing, is het verstandig om direct maar over te stappen naar dat lokale bestuur. Want dat moet aan de slag.
Er liggen in verschillende lades hoofdpijndossiers die niet eens bij naam genoemd hoeven te worden. Iedereen weet waarover het gaat.

Sommige dossiers zijn complex en niet binnen een uur op te lossen. Maar er zijn ook zaken die eenvoudig zijn. Neem de problemen van de stichting FuHiKuBo (Fundashon Históriko Kultural Boneriano) die krap bij kas zit.
De stichting is opgericht op 6 augustus 1998 volgens haar website. ‘Een van onze oprichters en directeur, F.D. (Bòi) Antoin, heeft de afgelopen 30+ jaar zijn tijd gewijd aan het documenteren, verzamelen en bewaren van alles wat met het (immaterieel) erfgoed van Bonaire te maken heeft. Dat heeft geleid tot een indrukwekkend archief aan informatie in de vorm van boeken, documenten, afbeeldingen, video-/audiobestanden en artefacten.’

Drie jaar geleden pleitte ik voor een standbeeld voor meneer Antoin*:
‘Nu, zeven jaar later, stel ik voor dat op het Wilhelminaplein binnenkort een standbeeld wordt onthuld van deze vriendelijke brombeer.
Vergeet al die monumenten voor koningen, keizers en admiralen.
En wacht ook niet tot meneer Antoin dit aardrijk achter zich heeft gelaten.
Hij mag bij leven weten dat hij veel betekent voor het eiland.
De duiven zullen met plezier op zijn schouders plaatsnemen.’

Mijn voorstel is nu om dat beeld maar even uit te stellen. Eerst moet de stichting in gezond vaarwater terechtkomen. Daarvoor zijn geen miljoenen nodig.
Het woord is aan de eilandsraad. Die kan zonder onderzoeken, commissies en allemaal reisjes naar Den Haag gewoon besluiten dat FuHiKuBo een ereplaats verdient als bewaarplaats van de geschiedenis van het eiland.

Dat beeld van meneer Antoin kan trouwens altijd nog bij de ingang worden geplaatst te zijner tijd.

Noot:
* https://ikkiseiland.com/2022/09/12/een-standbeeld-voor-een-vriendelijke-brombeer/

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *